What's happening?


Zarejestruj się aby otrzymać pełny dostęp bez limitu!
REJESTRACJA
Lista Schindlera

Lista Schindlera

Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat.Dec. 15, 1993195 Min.
Twoja ocena: 0
0 0 votes

Oglądaj cały film Lista Schindlera online

„Lista Schindlera” to film oparty na autentycznej historii Oskara Schindlera, który w czasie II wojny światowej był znanym niemieckim biznesmenem. Jego fabryka, w której tysiące Żydów pracowało w nieludzkich warunkach, stała się miejscem przerażającego cierpienia. Jednakże, Schindler, obserwując tę tragedię, postanowił podjąć desperacki krok – uratować te nieszczęsne istnienia przed zagładą w obozach koncentracyjnych.

Postać Oskara Schindlera jest przedstawiona jako charyzmatyczna postać, która mimo swojego niemieckiego pochodzenia, przejmując się losem Żydów, staje po ich stronie. Jego akt wiary w ludzką godność wzrasta w miarę jak aktywnie angażuje się w bohaterską misję ratowania żyć. Jest to jedno z najważniejszych tematów poruszanych w filmie – mimo przynależności narodowej, Schindler przekuwa swoją pozycję w społeczeństwie na narzędzie do dobra innych.

„Lista Schindlera” jest obrazem nie tylko nadziei, ale i beznadziei, którym towarzyszy temat holokaustu. Reżyser w sposób realistyczny ukazuje nieludzkie traktowanie Żydów, brutalność w obozach koncentracyjnych oraz wyniszczenie fizyczne i emocjonalne, jakim byli poddawani. Widzowie mają możliwość utożsamienia się z cierpieniem i wyzwoleniem tych ofiar, a film stanowi przypomnienie o bezwzględności wojny i zła, jakie ludzkość jest w stanie czynić.

Niewątpliwie, „Lista Schindlera” jest opowieścią o bohaterstwie i odwadze jednostki, która stawiła opór systemowi przemocy. Schindler, jako niemiecki przemysłowiec, mógłby uciekać od odpowiedzialności za los innych i skupić się tylko na swojej korzyści. Jednakże, wybiera przełamanie wzorców panujących w społeczeństwie i wykorzystanie swojego stanowiska, aby ocalić choćby kilka istnień.

Warto podkreślić, że „Lista Schindlera” jest nie tylko portretem Oskara Schindlera, ale również ukazuje niezwykłą determinację tych, którym udało się przeżyć. Bohaterami tego filmu są również ci, którzy przetrwali okrutne warunki, stłumiony gniew i strach, a także zachowali nadzieję na lepszą przyszłość.

Reżyser Steven Spielberg zasługuje na uznanie za mistrzowskie przedstawienie historii Oskara Schindlera. Jego wizja, która przenika cały film, doskonale oddaje emocje, dramat i skomplikowane dylematy moralne tego okresu dziejowego. „Lista Schindlera” jest nieodłączną częścią filmowej kultury i stanowi przypomnienie o sile dobra, które jest w stanie przeplatać się w najciemniejszych chwilach ludzkiej historii.

Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Lista Schindlera
Oryginalny tytuł Schindler's List
TMDb Rating 8.572 14,964 votes

Director

Obsada

Liam Neeson isOskar Schindler
Oskar Schindler
Ben Kingsley isItzhak Stern
Itzhak Stern
Ralph Fiennes isAmon Goeth
Amon Goeth
Caroline Goodall isEmilie Schindler
Emilie Schindler
Jonathan Sagall isPoldek Pfefferberg
Poldek Pfefferberg
Embeth Davidtz isHelen Hirsch
Helen Hirsch
Malgorzata Gebel isViktoria Klonowska
Viktoria Klonowska
Shmuel Levy isWilek Chilowicz
Wilek Chilowicz
Mark Ivanir isMarcel Goldberg
Marcel Goldberg
Udostępnienia0

Podobne tytuły

Nienawistna Ósemka
Cudowny chłopak. Biały ptak
Ojciec chrzestny II
Requiem dla snu
Mroczny Rycerz
Lot nad kukułczym gniazdem
Parasite
Bulion i inne namiętności
Zakochany bez pamięci
Zaginiona dziewczyna
Dobrzy nieznajomi
Bob Marley: One Love

Zostaw komentarz

Nazwa *
Dodaj wyświetlaną nazwę
Email *
Twój email nie będzie publikowany